Laminacja brwi – co to jest? Jak długo utrzymuje się efekt?

Możliwość komentowania Laminacja brwi – co to jest? Jak długo utrzymuje się efekt? została wyłączona
laminacja brwi

Czy szukacie sposobu na odświeżenie swoich brwi? Jeśli tak, to zdecydowanie powinnyście rozważyć wypróbowanie laminowania brwi. Laminowanie brwi to innowacyjny sposób stylizacji i kształtowania brwi, który może zapewnić długotrwałe rezultaty. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają rzadkie lub niesforne brwi i chcą uzyskać perfekcyjnie wypielęgnowane łuki bez konieczności przeprowadzania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak woskowanie czy nitkowanie.

Laminacja brwi – co to jest?

Proces polega na zastosowaniu substancji chemicznych, które są nakładane bezpośrednio na brwi, aby nadać im jednolity kształt i teksturę. Zabieg działa poprzez podniesienie każdego pojedynczego pasma włosów, co pozwala na ustawienie go w dowolnym kierunku, nadając brwiom pożądany wygląd za pomocą tylko jednej aplikacji!

Jak wygląda profesjonalna laminacja brwi?

co daje laminacja brwi

Profesjonalna laminacja brwi to półtrwały zabieg, który pomaga pielęgnować i kształtować brwi. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz mieć pełniejsze brwi, bez konieczności codziennego uzupełniania ubytków lub stosowania trudnych zabiegów, takich jak depilacja woskiem lub nitką. Jak to wygląda? Cóż, po zabiegu Twoje brwi będą grubsze i bardziej zdefiniowane niż wcześniej – będą również płasko przylegać do czoła, zamiast wystawać pod dziwnymi kątami, jak to może się dziać naturalnie. Twoje brwi będą schludnie wyglądać przez cały dzień, bez potrzeby stosowania dodatkowych produktów lub technik stylizacji, takich jak żele lub pudry!

Laminacja brwi w domu – jak ją wykonać?

Może któraś z Was skusi się na laminację brwi w domu. Poniżej znajdziecie jak instrukcję jak zrobić laminację brwi w domu w kilku krokach.

Proces jest dość prosty i można go wykonać w zaledwie trzech krokach:

  1. przygotuj skórę za pomocą bezolejowego środka oczyszczającego;
  2. nałóż specjalny roztwór laminatu na każdą brew;
  3. użyj małej szczoteczki lub szczoteczki na szpuli (lub nawet starej szczoteczki do zębów!) i przeczesz każdą brew, aż całkowicie pokryje się produktem. Pozostaw na 5 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą przed nałożeniem odżywczego serum/oleju, jeśli chcesz.

I voila – to wszystko! Dzięki tej łatwej metodzie każdy może osiągnąć efekty jakości salonu prosto z własnego domu – oszczędzając czas i pieniądze, a jednocześnie uzyskując za każdym razem idealnie ukształtowane brwi. Więc na co czekasz? Podaruj sobie wspaniałe brwi już dziś, wypróbowując naszą zalecaną procedurę laminowania brwi w domu!

Czego nie robić przed laminacją brwi?

laminacja brwi co to

Zanim przystąpisz do laminowania brwi, musisz wiedzieć o kilku ważnych rzeczach, czego nie robić wcześniej.

Przede wszystkim nie wyrywaj ani nie depiluj brwi w dniach poprzedzających wizytę – może to wpłynąć na skuteczność zabiegu i spowodować nierównomierne rezultaty w późniejszym czasie. Najlepiej też nie używać na nich żadnych produktów, takich jak olejki lub balsamy, ponieważ mogą one wpływać na skuteczność. Jeśli masz na coś uczulenie, uwzględnij makijaż permanentny brwi dla lepszego i trwałego rezultatu.

Należy również unikać makijażu wokół nich w tym okresie, aby pozostały czyste i wolne od pozostałości produktu, które mogą uniemożliwić prawidłowe przyleganie środków koloryzujących użytych podczas zabiegu. Wreszcie, nie noś soczewek kontaktowych podczas laminowania brwi, ponieważ mogą podrażniać oczy w przypadku bezpośredniego kontaktu z roztworem stosowanym do usuwania włosów z powierzchni skóry przed nałożeniem utrwalacza.

Ile się utrzymuje się laminacją brwi?

Dobrą wiadomością jest to, że laminacja brwi utrzymuje się dość długo — zwykle do 8 tygodni! Oznacza to, że po zakończeniu pierwszej wizyty nie będziesz musiała martwić się o utrzymanie lub poprawianie brwi do tego czasu. Laminowanie brwi odbywa się za pomocą produktów na bazie białka keratynowego, które pokrywają każde pasmo włosów i ustawiają je na miejscu, zachowując pożądany kształt w nienaruszonym stanie.

laminacja brwi ile się utrzymuje

Ponadto, w przeciwieństwie do innych zabiegów, takich jak microblading, który wymaga regularnych poprawek co kilka miesięcy (lub nawet szybciej), laminacja wymaga tylko okazjonalnej pielęgnacje po zakończeniu początkowego okresu stosowania.

Czy laminacja niszczy brwi?

Laminowanie brwi sprawi, że będą wyglądać na pełniejsze i bardziej wyraziste na dłużej niż inne techniki pielęgnacji brwi. Dzieje się tak dlatego, że proces ten polega na pokryciu włosów warstwą ochronną, która pomaga zatrzymać wilgoć, zmniejszając prawdopodobieństwo ich zerwania lub wysuszenia i łamliwości z upływem czasu. Ponadto ta warstwa ochronna pomaga również chronić przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak ekspozycja na słońce, które mogą powodować przedwczesne starzenie się komórek skóry wokół brwi.

Krótko mówiąc, nie musisz się martwić, że zniszczysz swoje piękne brwi, jeśli zdecydujesz się na zabieg laminowania – tylko pomoże im zachować wspaniały wygląd!

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?

  • Utrzymuj obszar czysty i suchy przez 24-48 godzin po zabiegu. Delikatnie osusz czystym ręcznikiem, jeśli jest mokry.
  • Unikaj forsownych ćwiczeń/czynności powodujących pocenie się przez 1-2 dni po zabiegu.
  • Nie nakładaj makijażu na okolicę przez 24 godziny po zabiegu.
  • Nałóż maść/krem pielęgnacyjny zgodnie z zaleceniami producenta, aby nawilżyć i wspomóc gojenie.