Jaka torba szpitalna do porodu do wyboru? Co spakować?

Możliwość komentowania Jaka torba szpitalna do porodu do wyboru? Co spakować? została wyłączona

Urodzenie nowego życia jest niesamowitą podróżą, która zabiera dech w piersiach i pozostawia niezatarty wspomnienia przez resztę dni. Jak wie, że każda z nich wie, istnieje wiele przygotowań do dokonania, aby upewnić się, że wszystko pójdzie płynnie podczas porodu – i nie ważniejsze niż wybór przedmiotów powinny wejść do torby szpitalnej!

Proces wybierania, które niezbędne rzeczy pomogą ułatwić pracę, może być zniechęcający; To tak, jakby wędrować przez labirynt wyborów, nie wiedząc, dokąd dokładnie wybierasz się i ile czasu zajmie się tam. Ale nie martw się – jestem tutaj, aby poprowadzić Cię w tę niezwykłą przygodę i udzielić porad na temat tego, co powinno (a nie), chodzić do torby szpitalnej, oczekując dziecka.

Od kuszących olejków aromaterapii po praktyczną piżamę, pakowanie odpowiednich przedmiotów może oznaczać różnicę między wygodnym doświadczeniem porodowym a tym, który jest pełen stresu i niepewności. Przyjdź więc, gdy odkrywamy wspaniały świat torebek macierzyńskich: jakie przedmioty należy dołączyć? Co powinieneś zostawić w domu? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Zasady pracy i dostawy

Jako kobieta i matka wiem, że przygotowanie do porodu może być przytłaczającym doświadczeniem. Jeśli chodzi o pakowanie torby szpitalnej, istnieje pewne niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować w dniu pracy i porodu.

Najpierw jest coś wygodnego do noszenia podczas porodu i porodu; Pomyśl o luźnych ubraniach, takich jak spodnie do jogi lub koszulki nocne! Przydałoby się również kilka dodatkowych zmian ubrań – na wypadek, gdyby przerwy na wodę lub wszystko nie jest nieuporządkowane. Nie zapomnij również o kapciach lub klapkach, aby nie chodzić boso (co może być niebezpieczne). Ponadto przynieś przybory toaletowe, takie jak szczoteczka do zębów, dezodorant i balsam do ust – te przedmioty pomogą ci poczuć się odświeżeniem podczas tego procesu. Wreszcie, nie zapomnij o ważnych dokumentach, takich jak karty ubezpieczeniowe i dokumentacja planu porodu, jeśli już je napisałeś.

Przygotowanie wszystkich tych potrzeb oznacza z wyprzedzeniem, że kiedy nadejdzie wielki dzień, będziesz mógł skupić się wyłącznie na tym, co najważniejsze: bezpieczne dostarczanie dziecka na ten świat!

Baby Essentials

„Dni poprzedzające poród nie zawsze mają czas na myślenie o pakowaniu. Jak mówi przysłowie:„ Przygotowanie to połowa bitwy ”. Jeśli chodzi o niezbędne dla dzieci, istnieje kilka podstawowych elementów, które należy rozważyć w tym Twoja torba szpitalna.

Przede wszystkim są pieluchy i ściereczki; Noworodki często przechodzą kilka dziennie. Rozsądnie jest również spakować co najmniej dwa lub trzy różne rozmiary rzutów – szczególnie jeśli twój maluch przyjedzie wcześnie – a także botki lub skarpetki i ciepły kapelusz na te pierwsze wycieczki na zewnątrz po urodzeniu. Może się również przydać koc odbierający, zarówno podczas samego porodu, jak i dostawy, a także po zabierzeniu ich do domu. Na koniec ważne jest, aby nie zapominać o smoczkach i butelkach – od razu potrzebne będą mleko matki lub formuła!

Nauczyłem się przez całą podróż jako matka, że ​​posiadanie wszystkiego, czego potrzebuję pod ręką z wyprzedzeniem, pomaga znacznie bardziej obniżyć poziom stresu, niż próba ustalenia, czego mi brakuje, gdy zacznie się siły robocze. Rozważ tę listę niezbędnych dzieci, przygotowując torbę szpitalną, aby upewnić się, że wszystkie bazy są pokryte przed wielkim dniem! ”

Komfortowe produkty

Być może zastanawiasz się, dlaczego przedmioty komfortowe są ważne dla torby szpitalnej dla porodu. W końcu będziesz mieć swoje dziecko w końcu i to naprawdę ważne jest! Ale posiadanie tych małych wygody możesz sprawić, by być z dala od domu były bardziej znośne – szczególnie jeśli jest to dłuższy pobyt.

Pomyśl o przyniesieniu przytulnych ubrań, takich jak koszule nocne lub piżama, aby się zmienić po porodzie, a także kapcie i skarpetki, gdy spacerujesz po urządzeniu; Zastanów się również nad przyjęciem balsamu do ust, pędzla i dowolnego elementu makijażu, który czujesz się komfortowo podczas porodu. Jeśli lubisz pachnące produkty lub balsamę, wybór czegoś uspokajającego jak lawenda może pomóc ci uspokoić podczas skupienia zawodowego. I nie zapomnij dołączyć poduszki z domu, aby utrzymać głowę wspieraną podczas odpoczynku w łóżku. Twój własny koc to kolejny świetny pomysł, ponieważ szpitale często zapewniają cienkie koce – przynieś takie, które zapewnią dodatkowe ciepło i przytulność w potrzebie.

Może to wydawać się głupie, ale te małe gesty mogą znacznie przyczynić się do ułatwienia tego doświadczenia zarówno mamie, jak i dziecku!

Elementy dla partnera lub osoby wsparcia

Gdy przygotowywam się do porodu, zdałem sobie sprawę, że są też przedmioty, które będzie potrzebował mój partner lub osoba wsparcia. Kiedy przychodzą ze mną do szpitala, będą równie zdenerwowani i zestresowani jak ja – więc ważne jest, aby upewnić się, że ich potrzeby również się tym zajmują!

Lubię mieć do nich pakowanie torby z przekąskami, napojami i przedmiotami, takimi jak książki lub czasopisma, elektronika (do spędzania czasu) i dodatkową odzież. W ten sposób, kiedy dotrzemy do szpitala, żaden z nas nie przeszkadza, martwiąc się o to, o czym zapomnieliśmy. Pomaga także powstrzymać nasze umysły od wszelkich możliwych komplikacji podczas porodu. Przygotowanie tej torby z wyprzedzeniem pomaga zapewnić spokój zarówno przed, jak i w ciągu dnia.

Inne końcówki pakowania

Mam dla ciebie jeszcze kilka wskazówek, mama! Po pierwsze, nie przepełniaj. Spakuj światło i po prostu przynieś niezbędne rzeczy – Twój szpital będzie miał wszystko, czego możesz potrzebować. Po drugie, staraj się pakować przedmioty, które są łatwe do zdobycia, ponieważ czas mogą być ograniczone, gdy jesteś w pracy. I na koniec, pamiętaj, aby dodać dla siebie dodatkowy zestaw ubrań i przyborów toaletowych – będzie to miało różnicę, gdy nadejdzie czas, aby wrócić do domu z maluchem!

Kolejną rzeczą, o której chcę wspomnieć, jest to, że podczas pakowania torby rozsądnie byłoby zastanowić się, jakie doświadczenie porodowe chcesz mieć i odpowiednio planować. Wolisz ciepłe kompresy? A może olejki eteryczne? Istnieje tak wiele opcji; Wybierz coś, co najlepiej dla Ciebie!

Często zadawane pytania

Jak powinienem poradzić sobie z bólem podczas porodu?

Jeśli chodzi o poród, zarządzanie bólem jest poważnym problemem. Wiem, że istnieje wiele zmartwień, gdy przygotowujesz się do dnia porodu, a znalezienie sposobów radzenia sobie z bólem porodu może być zniechęcające. Ale nie martw się! Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że masz wszystkie narzędzia potrzebne do zarządzania dyskomfortem podczas porodu.

Po pierwsze, porozmawiaj z lekarzem lub położną o tym, jakie opcje pomocy bólu zalecają. Będą w stanie udzielić porady, jak najlepiej poradzić sobie z takimi rzeczami, jak epidurały i inne leki, które mogą pomóc zmniejszyć poziom bólu podczas porodu. Ponadto możesz przyjrzeć się alternatywnym metodom, takim jak masaż, akupunktura, hipnoza i techniki relaksacji, które mogą również pomóc złagodzić stres lub napięcie związane z dostarczaniem dziecka.

Ważne jest, aby pamiętać, że bez względu na to, jaką trasę zdecydujesz się zejść w trakcie bólu porodu – czy to leki, czy naturalne środki zaradcze – upewnij się, że jesteś przygotowany przez pakowanie przedmiotów z wyprzedzeniem, które mogą pomóc Ci w komfortach podczas całego procesu. Może to obejmować wszystko, od poduszek do wsparcia tylnego i butelek z wodą do nawodnienia, po przekąski do wzmocnienia energii i uspokajającej muzyki w celu relaksu. Mając te przedmioty w ręku, będziesz dobrze wyposażony, aby poradzić sobie z porodem-bez względu na to, jakie wyzwania leżą przed nami!

co powinienem zrobić, jeśli mam długą pracę?

Czas może być wrogiem, jeśli chodzi o pracę i poród. Jako matka znam to zbyt dobrze z doświadczenia. Kiedy narodził się mój syn, proces rozciągał się przez wiele godzin – co wydawało się dniami! Więc jeśli stoisz przed długą porodem, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w poradzenie sobie z bólem i wyczerpaniem.

Przede wszystkim pamiętaj, aby dbać o siebie. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo odpoczynku między skurczami, abyś nie był zbyt zmęczony. Pij dużo płynów i jedz przekąski z białkiem w nich co kilka godzin, aby osiągnąć jak najwięcej poziomu energii. Otocz się ludźmi, którzy będą cię wspierać emocjonalnie; Ich obecność jest niezwykle cenna w tak trudnym czasie! Ważne jest również, aby regularnie przełączać pozycje – spróbuj być na dłoniach i kolanach lub stać na chwilę, a następnie ponownie leżeć – aby zmniejszyć nacisk na wrażliwe obszary. Biorąc ciepłe kąpiele lub prysznice może zapewnić dodatkową ulgę, pomagając rozluźnić napięte mięśnie w całym ciele. W razie potrzeby porozmawiaj z lekarzem o jakichkolwiek lekach, które zalecają, zanim zwrócili się do naturalnych środków zaradczych, takich jak olejki eteryczne lub leczenie akupunktury.

Ostatecznie cierpliwość w tych trudnych momentach jest kluczowa – nie tylko z sobą, ale także ludzi wokół ciebie – ponieważ narodziny trwa własny kurs bez względu na to, jak bardzo staramy się go kontrolować. Dokładanie wszelkich starań, aby pozostać obecni w każdej chwili, może dać nam siłę, o której nie wiedzieliśmy, że mamy i sprawić, że poczujemy się upoważnieni, gdy przekroczymy linię mety!

Jak mogę przygotować mentalnie na poród?

rodzenie to niesamowite i zmieniające życie doświadczenie, ale może być również bardzo zastraszające. Jeśli czujesz się przytłoczony myślą o zbliżaniu się porodu, nie martw się – masz dużo czasu na mentalne przygotowanie się do tego ogromnego przedsięwzięcia!

Najlepszym sposobem na przygotowanie się jest edukacja tego, czego można się spodziewać podczas porodu i dostawy. Przeczytaj o różnych technikach porodu, które mogą dla ciebie działać, takie jak Lamaze lub Hipnobirthing. Porozmawiaj ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej o wszelkich pytaniach lub obawach. Wiedza dokładnie, co wydarzy się podczas porodu, może pomóc w tym, że proces wydawał się mniej zniechęcający i zmniejszyć strach lub niepokój.

Ważne jest również, aby pamiętać, że wszyscy doświadczają pracy inaczej, więc staraj się nie porównywać swojej podróży z nikogo innymi. Skoncentruj się na dostrojeniu się z ciałem, abyś wiedział, kiedy nadszedł czas, aby udać się do szpitala. Wreszcie, zachowaj pozytywne nastawienie przez całą ciążę – zaufanie do siebie i wszystkim, co twoje ciało jest w stanie zrobić! Mając na uwadze te wskazówki, będziesz bardziej niż przygotowany na wielki dzień, kiedy nadejdzie.

Co powinienem zrobić, jeśli potrzebuję sekcji C?

Więc spodziewasz się małego pakietu radości i zastanawiania się: „Jak mogę się przygotować do pracy?” Cóż, powiem ci coś: jeśli uważasz, że poród będzie jak w filmach z dramatem w stylu Hollywood i bezbolesnymi skurczami, możesz rozważyć uzyskanie sekcji C!
Nie twierdzę, że to łatwa decyzja – daleka od tego. W końcu nikt tak naprawdę nie wie, jak ich ciało poradzi sobie ze stresem związanym z porodem, dopóki przez to nie przejdą. Ale jeśli twój lekarz zasugeruje, że posiadanie Cesaru może być lepsze zarówno dla ciebie, jak i dziecka, warto to rozważyć.
W końcu przy wyborze dostawy sekcji C ma wiele korzyści; Przede wszystkim nie będziesz musiał doświadczyć bólu porodowego ani znosić długie godziny pchania (co nie zawsze jest zabawne). Ponadto czasy regeneracji są zwykle szybsze niż dostawy naturalne. Jeśli więc potrzebujesz większej kontroli nad swoim doświadczeniem w porodzie lub wolisz mniej stresu na swoim ciele podczas porodu, zdecydowanie porozmawiaj z lekarzem o tym, czy ta opcja jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak poradzić sobie z depresją poporodową?

Jako kobieta i nowa matka depresja poporodowa może być niezwykle zniechęcającym doświadczeniem. W jednej chwili jesteś przytłoczony radością przy narodzinach dziecka, a następny może poczuć, że wszelka nadzieja jest utracona – łatwo jest zobaczyć, jak to może się stać. Moje własne doświadczenia dotyczące depresji poporodowej były bardzo trudne, ale znalazłem sposoby na poradzenie sobie, które mogą pomóc innym w podobnych sytuacjach.

Pierwszą rzeczą, którą robię, gdy czujesz, jest rozmowa z kimś o moich uczuciach. Może to być członek rodziny lub przyjaciel lub w razie potrzeby, dostępnych jest również wielu specjalistów, którzy specjalizują się w pomaganiu kobietom w depresji poporodowej. Mówienie otwarcie o tym, co się dzieje, pomaga mi wydać moje myśli na otwarcie i skuteczniej przetworzyć je. Ponadto robienie regularnych przerw przez cały dzień dla siebie naprawdę pomogło – niezależnie od tego, czy słucha muzyki, czy po prostu kilka chwil spokoju od wszystkich innych! To robi taką różnicę, jeśli chodzi o zarządzanie moimi emocjami i poziomem stresu.

Próbując poradzić sobie z depresją poporodową, musimy pamiętać, że samoopieka jest kluczowa; Bez opieki nad sobą nasze zdrowie psychiczne będzie nadal cierpieć. Codzienne podejmowanie kroków w kierunku samodzielnego dbania o siebie może mieć ogromny wpływ na zmniejszenie objawów związanych z PPD i ostatecznie prowadzić nas na ścieżkę powrotu do zdrowia i dobrego zdrowia.

WNIOSKI

Podróż porodu jest długim i żmudnym procesem, z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do tego jest pakowanie odpowiedniej torby szpitalnej i gotowa do pracy. Poświęcając trochę czasu przed rozpoczęciem porodu, możesz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, na przykład wygodne ubrania, przekąski, artykuły rozrywkowe, leki, przybory toaletowe i wszystko, co może pomóc w radzeniu sobie z bólem lub zapewnienia wsparcia emocjonalnego.

Ważne jest również, aby pamiętać, że bez względu na to, co dzieje się podczas dostawy-nieoczekiwana sekcja C, długa praca lub depresja poporodowa-jesteś wystarczająco silny, aby przejść przez to wszystko. Podobnie jak każdy krok rzeki zbliża nas do celu, każda chwila porodu doprowadzi do trzymania dziecka w ramionach.

Więc weź serce, jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem; Wyposażanie się w odpowiednie narzędzia z wyprzedzeniem pomoże upewnić się, że wszystko, co pojawi się w tej niesamowitej podróży, nie będzie zbyt trudne do pokonania. Z miłością w twoim sercu i odwagie w twojej duszy nie ma nic, co nie mogło powstrzymać cię przed powitaniem tego nowego życia w twoim!